Open navigation

Ahır İklimlendirme

Ahır içinde iyi bir iklim, yüksek inek konforu için temel bir gerekliliktir. Ve işe yarıyor. Yaz ve kış aylarında hem süt verimi artışı sağlar hem de enerji ve havalandırma maliyetlerini düşürür. Ahır iklimlendirme ve havalandırma fanı sistemleri ile süt verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Toplam çözüm sağlayıcı olarak, MET Farm, basit ancak iyi düşünülmüş çözümleri kullanarak ahırlarınızın iklimini iyileştirmek için denenmiş ve test edilmiş sistemler sunar. Bu amaçla, iklimlendirme otomasyonu, havalandırma sistemleri ve düz, eğimli çatılar veya doğrudan yem alanının üstüne çeşitli fan çözümleri tasarlanır.

Ek olarak, ahırlarınıza en uygun perde sistemlerini de MET Farm ürün ailesinde bulabilirsiniz. Tek bir çözüm ortağından iyi bir ahır iklimi için gereken tüm çözümleri bulabilirsiniz.

 

Ahır havalandırması için sirkülasyon fanları

Yüksek bir süt verimi üretmenin başlıca faktörlerinden biri, ahır içindeki yaşam koşullarıdır: İnek konforu yüksek kalitede süt üretmede anahtar rol oynamaktadır. Dolayısıyla, uygun perdeler ve havalandırma delikleri ile istikrarlı bir ahır iklimi korumak kesinlikle şarttır.

İneklerin sağlığını korumak ve sıcak yaz günlerinde yem alımını doğru seviyede tutmak için hava sirkülasyon fanları çok daha önemli hale gelmiştir. MET Farm, sağlıklı bir iklimlendirme ve yüksek verim elde etmenize yardımcı olmak için farklı tasarımlarda güçlü ve sessiz fan çözümleri sunar.

Standart sirkülasyon fanları genellikle 15-18 metre arayla yerleştirilir. Bu fanların zemin seviyesinden en az 2.50 metre yüksekte olması gerekir.

Siklon fanlar yatay olarak ya da hafif bir açıda monte edilir. Bu sistem neredeyse rüzgarın hiç olmadığı ortamlarda kullanılır. Siklon fanlar, ahırın alt yarısındaki rutubeti azaltmak ve ahır içindeki havayı karıştırmak için kışın da kullanılır.

Daha fazla serinlik için ya da havanın çok kuru olduğu durumlarda ahır için fıskiye sistemi de yerleştirilebilir.

 

Ahırınızın için perde çözümleri

Yazları çok sıcak geçtiğinde inekleriniz sıcak stresine girer ve süt verimlerinde %30-40 civarında azalma görülür. Çok soğuk geçen kış mevsiminde de hayvanlarınızı aşırı soğuktan korumanız gerekebilir. Toplam çözüm yönetimi sunan MET Farm’ın perde sistemleri ile çiftliğinizin yapısına uygun çözümler sağlayabilir, ineklerinizin konforunu ve süt verimliliğinizi artırabilirsiniz.

 

Lumitherm: Lumitherm perde; ışığı, havayı ve izolasyonu birleştiren yan duvar havalandırma sistemidir. Lumitherm yarı şeffaf bölmelerden oluşan pvc malzemeden oluşur. Birkaç bölme bir bölmeyi oluşturur ve her bölme birbirine bağlıdır. Fanlar bölmeleri şişirir. Bölmelerin şişirilmesiyle ahıra daha fazla hava girebilir.

Lumitherm mekanik hareketli parçalara sahip olmadığından dolayı sessiz çalışır ve sağlamdır. Lumitherm aynı zamanda iyi bir yalıtkandır. Ahırlarınızdan hem aşırı soğuğu hem de aşırı sesi uzak tutar.

Lumitherm hava istasyon bilgisayarı hava girişi sıcaklığına (ahırın içindeki), rüzgar yönüne, rüzgarın hızına ve yağışa bağlı olarak havalandırmayı ayarlar. Bir hava istasyonu bilgisayarına birkaç perde de bağlanabilir.

 

Flexwall: Ahırınızı rüzgardan, yağmurdan ve soğuktan korur. Optimum ahır iklimi oluşturmak için kısmen veya tamamen kapatılabilir. Flexwall perdesi dayanıklı alüminyum direklere sarılır.

Üst ve alt perde olarak ayrıldığı için, havayı kısmen veya tamamen dış havaya bağlı olarak kapatabilirsiniz. Flexwall, tamamen kapatıldığında güçlü rüzgarlardan ve yağmura karşı güvenilir koruma sağlar.

Yüksek güneş koruma faktörü ile takviyeli yarı saydam vinil kullanır.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Hayvan Kaşıma Fırçası

Hayvan Kaşıma Fırçası

Otomatik hayvan kaşıma fırçası, ineklerinizin sağlığını ve konforlarını artırır. Bu sayede süt veriminiz ve karlılığınız artar. Sürü boyutundan...


Hayvan Suluğu

Hayvan Suluğu

Özellikle inekler için temiz, taze içme suyu çok önemlidir. Yüksek su tüketimi için içme suyunun her zaman temiz...


Hayvan Yatağı

Hayvan Yatağı

İnek konforu ve refahı her geçen gün daha dikkat edilmesi gereken konular haline gelmiştir. Bir ineğin günde...


Yatak Durak Demir Seti

Yatak Durak Demir Seti

Doğru tasarlanmış yatak durak demir seti, stres ve yaralanmaya sebep vermeden ineklerinizin kolaylıkla yatabilmelerini ve ayağa kalkabilmelerini...


Yemlik Kilidi

Yemlik Kilidi

İneklerinizin beslenme süreci, inekleriniz ve çiftlik personeliniz için sakin ve konforlu olmalıdır. Yemlere temiz ve sorunsuz bir...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >