Open navigation

Balıkkılçığı – Süt Sağım Sistemi

Europa 1200 balıkkılçığı süt sağım sistemi, inekleriniz üzerinde stres yaratmadan sağım işleminizi hızlandırır. Bu sistemle MET Farm, süt sağımının en önemli iki özelliğini sizin için birleştirir:

  • Uzun vadeli, yüksek kalitede süt üretiminizi garanti altına alan inek dostu sistem
  • Verimi ve karlılığınızı artıran hızlı üretim

Europa 1200 otomatik süt sağım sistemi’nin en önemli iki temel özelliği, inekleriniz üzerinde size açık görüş açısı sunması ve sağımhane içinde inek trafiğinizi kolaylaştıran koridorlar. Bilgisayarlı sürü yönetim sistemi ile de sürünüz üzerinde etkin yönetim sağlarsınız. Bu ürünle MET Farm, balıkkılçığı sağımhanelerinin standartlarını belirlemiş durumdadır.

 

Elektronik süt kontrol panelleri ve sürü yönetim sistemi

Çiftliğinizde karlılığınızı artırmak için, Europa 1200 balıkkılçığı süt sağım sistemi’ne doğrudan entegre edilebilen Dematron gibi elektronik sağım kontrol cihazlarını öneriyoruz. Dematron kontrol panelleriyle donatılmış bir sağımhane, sağım sürecinde size optimum kontrol sağlar ve reaksiyon sürenizi hızlandırır. İhtiyacınız olan tüm verilere tek bir dokunuşla sahip olan az sayıda sağımcı personel ile büyük sürülerinizi bile hızlı bir şekilde sağabilirsiniz.

Kullanıcı dostu sürü yönetim yazılımıyla birlikte, bir bakışta eksiksiz ve güvenilir sürünüzdeki hayvanlara ilişkin verilere ulaşabilir, geleceğinize ışık tutabilirsiniz. Yem tüketiminden süt verimine, kızgınlık tespitinden ineklerinizin sağlık durumuna kadar, her bir ineğiniz için son dakikaya kadar veriler toplanır. Yıl boyu toplanan verileri özel talepleriniz doğrultusunda hazırlanan raporlar doğrultusunda da çiftlik performansınızı analiz edebilirsiniz. Sürü yönetim sistemi ile birlikte, geleceğinizi ve karlılığınızı etkileyecek kararlarınızın temelini oluşturan güvenilir verilere sahip olacaksınız.

 

Sürü yönetim sistemi hakkında daha fazla bilgi için

 

İneklerinizi izleyebileceğiniz mükemmel görüş açısı

Verimli ve etkili sağım – bu konsept, Europa 1200 otomatik balıkkılçığı süt sağım sistemi’ni gerçek bir klasik haline getirmiştir. Her inek için geniş 1200 mm modüler boyut, ineklerinizin her birini sağımda izlemek için geniş bir alan oluşturur ve konforlu bir çalışma ortamı sağlar.

 

İnekleriniz için rahat konforlu ve stressiz sağım

Klasik Europa 1200 başarınızın reçetesidir: sağım ile ilgili tüm işlemleri çabuk ancak stressiz gerçekleştirirsiniz. İnekleriniz geniş sağım kanalı koridorlarından kolaylıkla sağımhaneye girip çıkabilirler.

Dayanaklı sıcak daldırma galvanizden imal edilmiş kıvrımlı inek dostu sağım durakları sayesinde, sağım operatörünüze memenin net görüntüsünü ve ineklerinizin doğru pozisyonu almasını sağlar. Sonuç olarak; huzurlu ve etkin sağımdır.

 

Tekmelik Sacı

İneklerinizin, sağım çukuruna düşmelerini engeller ve sizi olası inek tekmelerinden korur. Kullanılan özel fitil sayesinde olası kazaların da önüne geçilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Hızlı Çıkış Paralel – Süt Sağım Sistemi

Hızlı Çıkış Paralel – Süt Sağım Sistemi

Global 90i hızlı çıkış paralel süt sağım sistemi; orta ve büyük ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır ve süt...


Süt Soğutma Tankı

Süt Soğutma Tankı

JAPY Süt Soğutma Tankı, yenilikçi enerji yönetimi ile her noktada size yüksek geri dönüş ve katma değer...


Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >