Open navigation

Buzağı Kulübesi

Başarılı uzun vadeli süt üretimi, buzağıların yetiştiriciliğinde dikkatli olunması ve azami gayret gösterilmesi demektir. Özellikle dişi buzağılar işletmenizin yarınını oluşturan değerlerdir. Bir buzağının, yetişkin aşamasına başarılı bir şekilde yetiştirilmesinin temel esasları, yeni doğan buzağıdan olgun bir düveye kadar barınma ve bakım yatırımı ile oluşturulur.  Buzağı kulübesi optimum barınma koşullarını oluşturmalıdır.

Buzağıların sağlığını etkileyen en önemli unsurlardan biri de onların iyi bir barınmaya sahip olmasıdır. Toplam çözüm yönetimi kapsamında MET Farm, buzağılarınızın barınması için farklı taleplerinizi karşılayan çözümler sunmaktadır.

 

Buzağı padok sistemleri

MET Farm’ın çok fonksiyonlu buzağı padokları her buzağıyı ayrı ayrı bölümlerde tutabildiği gibi istendiği anda çok kolay bir ayarlamayla buzağılarınızı bir grup haline getirebilir.

Buzağılarınızı ayıran sağlam poli oluklar, leke tutmaz ve çok kolay temizlenir.

Buzağıları birbirinden ayıran modern tasarımıyla buzağıların yem ve suyunun çapraz bulaşma riski ortadan kaldırılmıştır. Kapıda yer alan otomatik mandallar yardımıyla kapılar güvenle ve kolayca açılır. Buzağı padok iskeletini oluşturan 2 inçlik mukavemeti yüksek çelikten imal edilmiştir.

 

Buzağı kulübesi

Yaklaşık 6 aya kadar buzağıları diğer hayvanların dışında yetiştirmek bir seçenektir. Temiz hava, buzağıların sağlıklı olmasında etkendir.

  • Çeşitli boyutlarda mevcuttur: En: 80 ila 120 cm
  • Uzunluk, iç mekan: 130 – 215 cm
  • Ahşap veya polipropilenden mamul yan çerçeve
  • Opsiyonel tekerlekli çerçeve
  • Sosyal etkileşim için yan cam
  • İsteğe bağlı olarak sürgülü tavan

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde MET Farm...


Buzağı Sütü Ultraviyole Pastörizatörü – UVPure

Buzağı Sütü Ultraviyole Pastörizatörü – UVPure

Buzağı sütünü arındırmak hiç bu kadar etkili olmamıştı Buzağılar, her süt çiftliğinin başarılı bir geleceği için potansiyeldir. Doğumdan...


Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Seyyar buzağı besleme makinesi: MET Farm'ın sunduğu MilkBuggy, buzağı barınağınızın nerede olduğundan ve besleme için süt veya...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >