Open navigation

Buzağı Sütü Ultraviyole Pastörizatörü – UVPure

Buzağı sütünü arındırmak hiç bu kadar etkili olmamıştı

Buzağılar, her süt çiftliğinin başarılı bir geleceği için potansiyeldir. Doğumdan itibaren güçlü, yüksek performanslı hayvanlarla sağlıklı büyüme garanti altına alınmalıdır. Buzağı besleme için kullanılan süt, yenilikçi UVPure süt pastörizatörü sistemi sayesinde mükemmel oranda istenmeyen bakterilerden arındırılır. Ultraviyole ışığı sütteki değerli besleyicileri etkilemeden sütün içindeki kötü bakterileri ortadan kaldırır. UVPure’nin etkileyici özelliklerinden biri, sistemin, hijyenik buzağı sütünü nazik bir şekilde hazırlama yeteneği ve aynı zamanda işlem için çok az enerji tüketmesidir. Besin değeri yüksek süt, buzağılarınıza mükemmel bir başlangıç ve sağlıklı bir gelecek sunar. Besin değeri yüksek süt ile beslenen buzağılar, daha hızlı ve sağlıklı büyür, dolayısıyla çiftliğinizin karlılığı artar.

Mükemmel beslenme – saf sağlık

Buzağı besleme sisteminize sorunsuz bir şekilde entegre olan güvenilir teknoloji ile birlikte buzağı yetiştirme sistemini kurabilirsiniz. Her bir arındırma işleminde UVPure’a güvenebilirsiniz. Arındırma işlemi tamamen otomatiktir ve işlenen miktara bağlı olarak çok kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Süt, buzağılar için doğru besleme sıcaklığına kadar da ısıtılabilir. Böylece hijyenik, besin değeri bakımından zengin olan süt, buzağılar için doğrudan dağıtılır: İster MilkBuggy gibi bir mobil arabayla ister DairyFeed J otomatik buzağı besleme robotu aracılığıyla. Doğru zamanda sağlıklı beslenme !

Işıklar açılıyor, mikroplar kaçışıyor

MET Farm’ın sunduğu UVPure süt pastörizatörü, buzağı ömrünün ilk birkaç gününde mükemmel süt kalitesini sağlamak için UV (ultraviyole) ışığının anti bakteriyel etkilerinden yararlanır. Ultraviyole  ışığı, süt içinde bulunan bakteri hücrelerine nüfuz eder, DNA bağlarını parçalar, çoğalma ve büyüme yeteneklerini ortadan kaldırır. Patojen yok, hastalık riski yok: Sürüdeki en yeni üyelere güçlü bir gelecek sağlanır!

Büyümenin saf keyfi

UVPure süt pastörizatörü çok sayıda fayda sağlar: Her şeyden önce; vitaminler, proteinler ve koruyucu immünoglobülin bozulmadan kalır. Yararlı patojen içeren süt veya kolostrum, hayvanın bağışıklık sistemini kalıcı olarak güçlendiren besin değeri yüksek olağanüstü bir beslenme kaynağıdır. Ayrıca, yenilikçi ultraviyole süt arındırma sistemi, ısıl pastörizasyon gibi diğer işlemlerle karşılaştırıldığında, gerek zaman gerekse düşük elektrik tüketimi açısından avantajları vardır. Çevre dostu ultraviyole süt arındırma işlemi aynı zamanda sütün alternatifi olan diğer besinlerin tüketilmesinin önüne geçerek, maliyet avantajı doğurur. UVPure ile çiftliğinize değer ve karlılık katarsınız.

Her zaman mükemmel hijyen

UVPure, buzağılara daima yeterli miktarda sütün sağlanabilmesi için, kendini otomatik olarak bir sonraki işleme için hazırlar. Bir parti süt arındırıldıktan sonra, tek bir tuşla üç aşamalı otomatik yıkama sistemi başlatılır. Süt haznesinin içinde sprey bilyası tekniğini kullanan ve kendini kanıtlanmış temizleme teknolojisi her zaman mükemmel hijyeni garanti eder. Buzağıların herhangi biri huzursuz olmadan, tüm sistem bir sonraki süt için hazırdır!

Bir bakışta UVPure kullanmanın faydaları

  • Ultraviyole ışınları vasıtasıyla patojenlerin eliminasyonunu sağlayarak verimli buzağı sütü arındırma
  • Buzağı besleme maliyetlerinde ve iş gücünde tasarruf
  • Isıl pastörizasyon işlemlerinin aksine; faydalı vitaminler, proteinler ve koruyucu immünoglobülin pastörizasyon sonunda sütün içinde kalır.
  • Çok düşük enerjiyi kullanarak verimli ve hızlı buzağı sütü hazırlama
  • Kolay kullanım: Tamamen otomatik hazırlama ve temizleme işlemleri
  • Otomatik buzağı besleme sistemleri ile hızlı ve kolay entegrasyon

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde MET Farm...


Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Seyyar buzağı besleme makinesi: MET Farm'ın sunduğu MilkBuggy, buzağı barınağınızın nerede olduğundan ve besleme için süt veya...


Otomatik Oğlak / Kuzu Mama Makinesi – DairyFeed J E

Otomatik Oğlak / Kuzu Mama Makinesi – DairyFeed J E

Mamanın mükemmel bir şekilde hazırlanması kuzu ve oğlak sağlığını geliştirir Doğru beslenme, genç kuzuların ve oğlakların sağlıklı olmasına...


Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET Farm’ın genç hayvan besleme sistemleri, buzağı, kuzu...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >