Open navigation

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

MET FARM’den sürü yönetim ve hayvan sağlığı çözümleri ile kendinize daha fazla zaman tanıyın ve görevleri otomatikleştirin. Verimliliğinizi artırın !

Günlük sürü yönetiminin bir çok yönü otomatikleştirilebilir ve önemli tüm kararların doğru zamanda uygulandığına dair tüm ilgili bilgileri kolayca elde edebilirsiniz. Hayvan hastalıklarını erken teşhis ederek, maliyetlerinizi azaltır, hayvanlarınızın konforunu artırabilirsiniz.

İdealist bir süt sığırı yetiştiricisi ineğinden her yıl 1 buzağı almayı hedefler. Bunun için kızgınlık takibi ve kızgınlıkların belirlenmesi çok önemlidir. Üreme döngüsünün 18 – 21 gün olduğu düşünülürse, kaçıracağınız her kızgınlık dönemi işletmeniz adına kazancınızı azaltan, maliyetlerinizi artıran istenmeyen ve bir durumdur. Kaçırılan her bir kızgınlığın inek başına maliyeti 300 TL’dir. İneklerinizin süt verimi arttıkça, kızgınlık gösterdiği süre azalmaktadır. Bu sebeple; yüksek süt üretimli çiftlikliklerde, kızgınlık takibi ve doğru zamanda tohumlama karlılık için çok önemlidir.

MET Farm, sunduğu aktivite ve hayvan sağlığı takip sistemleri ile

 • İş gücünü azaltırsınız ve sürü yönetimini daha organize yapabilirsiniz
 • İneklerinizin açıkta (boş) geçen günlerini azaltırsınız
 • Üreme problemlerini azaltmak adına ineklerinize verilen hormon kullanımını azaltırsınız
 • Tohumlama tutma başarı oranınızı artırırsınız
 • Gebelik oranlarını artırırsınız
 • Karlılığınızı artırarak, aynı zamanda mutlu ve sağlıklı ineklere kavuşursunuz

CowScout  – Sağlıklı ve doğurgan ineklerin anahtarı

CowScout ile üretken inekler

CowScout, ineğinizin tohumlama için ne zaman hazır olduğunu size söyler. Otomatik olarak oluşturulan uyarılar, ineklerinizin hiç bir kızgınlık dönemini kaçırmamanızı sağlar. Böylelikle: Siz ve çalışanlarınız her zaman ineğinizin doğurganlığı hakkında en yeni ve doğru bilgilere sahip olursunuz. Süt üretiminizin ve besleme planınızın ekonomik başarısını eşzamanlı olarak optimize ederken tohumlama maliyetlerinizi azaltırsınız. CowScout, doğru verilerle gerçek zamanlı olarak sürü yönetiminizin verimliliğini artırmanızı sağlar!

İster boyun tasması isterse ayak tasması olsun, CowScout gün boyunca ineğinizi izler: Tasma içindeki akıllı sensör, hayvanın hareketini 7/24 izler ve ölçülen aktiviteyi antenler vasıtasıyla düzenli ve sık aralıklarla merkezi üniteye bildirir. Merkezi ünite daha sonra tüm verileri analiz eder. Her bir ineğiniz için yüksek aktivite dönemlerini gösterir. Bu başarılı üreme yönetimi için mükemmel bir temel sağlar!


CowScout Ayak Tasması

CowScout ayak tasması, hayvanlarınızın hareketlilik oranını gösterir. Her hangi bir ineğiniz artan veya azalan aktivite oranı gösteriyorsa, CowScout sistemi size anında bir uyarı gönderir. Dolayısıyla; CowScout sistemi, sadece tohumlama için ideal zamanı belirlemenize yardımcı olmaz, aynı zamanda herhangi bir sağlık sorununu hızlı bir şekilde tedavi etmenizi ve ahır koşullarınızı optimize etmenizi sağlar. Mutlu ve sağlıklı ineklere kavuşmanız için en iyi koşullara sahip olursunuz!

 • İneklerinizin kızgınlık takibini yapar ve doğru tohumlama zamanını size verir
 • İneklerinizin ayakta kalma süresi, yatma süresi ve yürüme süreleri takip edilir
 • İneklerinizin ne sıklıkta ayağa kalktıklarını ölçer
 • İneklerinizin günde attıkları adım sayılarını ölçer
 • Geçmişde ölçülen ve analiz edilen değerler ile güncel değerler arasında farklar oluşması durumunda sizlere bilgi verilir
 • Veriler gerçek zamanlı, sürekli ölçülür ve kayıt altına alınır
 • İnternet bağlantısı ile verilere her an ve her yerde erişebilirsiniz

 


CowScout Boyun Tasması – Yemleme kontrolünüz altında

CowScout Boyun tasması, kızgınlık tespit sistemi yanı sıra ineklerinizin yem yeme sürelerini izler. Herhangi bir ineğinizde beslenme veya sağlık sorunları tespit edildiğinde, hızlı bir şekilde uyarılar size gönderilir. Böylelikle hızlı ve en doğru bir şekilde tepki verebilmeniz sağlanır. CowScout Boyun tasması, sürüleriniz için hem üreme hem de beslenme yönetimini optimize etmenize yardımcı olan ideal bir çözümdür. Uzun vadeli yüksek performans için doğru seçim!

 • İneklerinizin kızgınlık takibini yapar ve doğru tohumlama zamanını size verir
 • Hayvanlarınızın yem yeme sürelerini ölçer
 • İneklerinizin ne sıklıkta yem yemeye gittiklerini ölçer
 • Geçmişde ölçülen ve analiz edilen değerler ile güncel değerler arasında farklar oluşması durumunda sizlere bilgi verilir
 • Veriler gerçek zamanlı, sürekli ölçülür ve kayıt altına alınır
 • İnternet bağlantısı ile verilere her an ve her yerde erişebilirsiniz

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

Mobil sürü yönetimi'nin akıllı yolu Sürü yönetimi ve takibi, her hayvanın durumunun net bilgisi ve bu durumların etkin...


DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

Yeni üreme yönetimi araçları ile sürü yönetim sistemi ve yazılımı DairyPlan C21 yazılımı ile birlikte sürünüzü daha verimli...


Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Ekonomik ve hassas kızgınlık takibi Sürünün yüksek doğurganlığı süt üretim verimliliğinin anahtar faktörlerinden birisidir. Dairy Plan C21 ve...


MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >