Open navigation

Gübre Seperatörü

Kaskatlı Yapıda Tamburlu Gübre Seperatörü

Yapısında lif ihtiva eden katı-sıvı karışık hayvan gübresini mekanik olarak katı ve sıvı formlara ayrıştırır. Tamburlu seperatörün rakiplerinden en ayırt edici iki özelliği, düşük bakım ve operasyon maliyetleri ve her daim sabit gübre katılık oranıdır.

Gübrenin lifli içeriği ayrıştırılarak, kompost veya yataklık malzemesi olarak gübrenin kullanılması için gübreyi hazır hale getirir.

Etkili tasarım:

  • Farklı tambur seçenekleri, ayrıştırılacak gübre miktarından bağımsız gübrenin sabit bir nem içeriğinde olmasını garanti eder.
  • Minimum enerji tüketimi (1,5 hp) ve lif içeriğinde maksimum nem azaltması için kauçuk tamburlar ve paslanmaz çelik filtre tamburlar kullanılır.
  • Hızlı temizlik için paslanmaz çelik tamburlara kolay erişme imkanı.
  • Benzersiz hava süspansiyon sistemi, tamburlardaki basıncın sabit kalmasını sağlar ve bileşenlerin mekanik aşınmaya uğramasını azaltır, böylece tamburların uzun ömürlü olması sağlanır.

 

Tipik ayrıştırma işlemi

 

Helezonlu Gübre Seperatörü

Sonsuz helezon çok sağlam gövde içinde gübreyi sıkıştırır. İç vida, gübreyi yaylı kubbeye karşı bastırır. Uygulanan yüksek basınç, sıvı gübrenin filtreden akmasını sağlar. Büyük çaplı filtre ünitesinin (280 mm) maliyet avantajı ve yüksek verim sağlar. Gübre yapısı ve yoğunluğuna göre, kubbe içindeki basınç ayarlanabilir.

 

   
 Helezonlu seperatör, 500 sağmal ineğe kadar sürü boyutuna bakılmaksızın kullanılabilir. Tam otomatik seperatör, opsiyonel kontrol sistemi sayesinde, düzenli aralıklarla çalıştırabilirsiniz. Kompakt yapıdaki seperatör Hekimel’in sunduğu gübre pompalarıyla uyumludur ve çiftlik konseptinize optimum bir şekilde entegre edilebilir.

 

Sistem uygulama örneği:

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Gübre Pompası

Gübre Pompası

Her türlü ihtiyaçlarınıza karşılık verecek yüksek kalitede gübre pompası ürün ailesini MET Farm sizlere sunar: Elektrikli, hidrolik...


Gübre Sıyırıcı Robotu

Gübre Sıyırıcı Robotu

Mükemmel ahır temizliği için güçlü - çevik - güvenilir - akıllı çözüm MET Farm'ın sunduğu ahır temizleme robotu,...


Otomatik Gübre Sıyırıcı

Otomatik Gübre Sıyırıcı

Başarılı süt üretimi ahır temizliği ile başlar Ahır içi yüksek hijyen standartları; enfeksiyon risklerini azaltır, ayak hastalıkları ve...


Gübre Karıştırıcı

Gübre Karıştırıcı

Her tipte gübre çukurunda yüksek performanslı gübre karıştırıcı ürünlerini MET Farm sizlere sunar. Gübrenin, taşınabilmesi veya seperatörde...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >