Open navigation

Hayvan Kaşıma Fırçası

Otomatik hayvan kaşıma fırçası, ineklerinizin sağlığını ve konforlarını artırır. Bu sayede süt veriminiz ve karlılığınız artar.

Sürü boyutundan bağımsız inek konforu; inekleriniz, sizin ve çalışanlarınız için başarının anahtarıdır.

GEA E-Brush ve M-Brush inek kaşıma fırçaları, inekleriniz için daha fazla konfor ve en uygun hijyeni sağlar. Yatay veya dikey (diyagonal) olarak monte edilebilen fırçalar dayanıklı ve son derece verimlidir.

 

GEA E-Brush Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası – yatay tasarım

E-Brush hayvan kaşıma fırçasının yatay tasarımı, ineğin en çok ihtiyaç duyduğu gölgelerde temizleme ve fırçalama sağlar: inek sırtında, kuyrukta ve başta. Sarkaç tasarımı, ekstradan optimum karşı basınç ve efekt sağlar.

 

M-Brush Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası – diyagonal tasarım

M-Brush’ın diyagonal tasarımı ineğin hem sırt hem de yan bölümlerini temizler ve kaşır. Sabit fırça dingili sayesinde;  serbest asılı dikey fırçaların aksine; daha büyük bir karşı basınç sağlar ve fırçalama işlemi kusursuz yerine getirilir.

 

Sürünüz için maksimum konfor:

MET Farm hayvan fırçaları, ahırdaki ineklerinizin konforunu ve hijyenini arttırır. İnek, deriden ısının en iyi şekilde serbest bırakılmasından dolayı rahatlar ve kan dolaşımı da uyarılarak, artırılır. Kuyruk, baş ve sırt: Tüm bölgeler etkili bir şekilde temizlenir ve büyük bir rahatlıkla fırçalanır. Mekanik sistem, diyagonal veya yatay olarak düzenlenmiştir. Fırçalar montaj açısından bağımsız olarak sağlam ve uzun ömürlüdürler. Faydası: ineğinizin fırçayı itse bile, diğer tüm sistemlerin aksine fırça her zaman ulaşılırdır ve her koşulda ineğiniz fırçalanır. Bu benzersiz özellik sayesinde E-Brush ve M-Brush hayvan kaşıma fırçaları, süt ineğinin her cinsi için uygundur.

Yaklaşık 50 ineğiniz için bir kaşıma fırçası yeterlidir. Fırça kılları iki farklı çapta tasarlanmıştır. Bu nedenle, fırça ineklerin şekline daha iyi adapte olur. Hayvanların en çok kaşınma ihtiyacı duydukları; kuyruk başı, baş ve sırt bölgeleri etkili biçimde fırçalanır.

Otomatik ve akıllı çalışma:

Fırça kontrol ünitesi, hareketi algıladığında fırça çalışmaya başlayacaktır. Başlatma işleminden sonra fırça yaklaşık 60 saniye döner. Bir dahaki sefere fırça aktive edildiğinde fırça aksi yönde dönmeye başlar. Bu, fırça kılların ömrünü önemli ölçüde artırır, kendi kendini temizleyen bir etkiye sahiptir ve kıl iplerinin düzleşmesini önler.

Benzersiz fırça yapısı sayesinde kuyruk sıkışma ihtimali yoktur. Herhangi bir nedenle kuyruk sıkışma ihtimaline karşı, fırça otomatik olarak duracak ve kuyruğu serbest bırakmak için ters dönecektir.

Sağlamlık ve güvenilirlik:

Fırça kılları, polipropilen yerine naylon fiberden imal edilmiştir, naylon fiber çok daha uzun ömürlü ve aşınmalara karşı daha çok dayanıklıdır. Naylon fiber ilk günki dik formunu korur, böylece daha etkin kaşıma gerçekleştirir. Tüm parçalar daha uzun süre dayanıklılık için gömülü tahrik ünitesine yerleştirilmiştir ve paslanmaz çelik koruması mevcuttur.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Hayvan Suluğu

Hayvan Suluğu

Özellikle inekler için temiz, taze içme suyu çok önemlidir. Yüksek su tüketimi için içme suyunun her zaman temiz...


Hayvan Yatağı

Hayvan Yatağı

İnek konforu ve refahı her geçen gün daha dikkat edilmesi gereken konular haline gelmiştir. Bir ineğin günde...


Yatak Durak Demir Seti

Yatak Durak Demir Seti

Doğru tasarlanmış yatak durak demir seti, stres ve yaralanmaya sebep vermeden ineklerinizin kolaylıkla yatabilmelerini ve ayağa kalkabilmelerini...


Yemlik Kilidi

Yemlik Kilidi

İneklerinizin beslenme süreci, inekleriniz ve çiftlik personeliniz için sakin ve konforlu olmalıdır. Yemlere temiz ve sorunsuz bir...


Ahır İklimlendirme

Ahır İklimlendirme

Ahır içinde iyi bir iklim, yüksek inek konforu için temel bir gerekliliktir. Ve işe yarıyor. Yaz ve...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >