Open navigation

Hayvan Suluğu

Özellikle inekler için temiz, taze içme suyu çok önemlidir. Yüksek su tüketimi için içme suyunun her zaman temiz ve taze olması gerekir. İçme suyunun pH’ı 6.0 ile 8.0 arasında olmalıdır. Suyun, gübre ve yem atığı ile kirlenmesi pH’ı ve suyun kokusunu etkiler ve inekler için suyun lezzetini azaltır. Sütün %87’sinin su olduğu düşünülürse süt ineğinin 1 litre süt verebilmesi için 4-5 litre suya ihtiyacı vardır. Otomatik hayvan suluğu, ineklerinizin taze ve temiz su içmesinde size destek sağlar.

Taze ve temiz su, süt üretiminizi artırır

Çok fazla süt üreten bir ineğin, yazın yüksek sıcaklıklara ulaşıldığı zaman günde 180 litreye kadar su içmesi gerekir. 1 dakikada ortalama 5-8 litre su içen inekler çok susadıkları zaman dakikada 24 litre su içebilir.

 

Devirmeli Hayvan Suluğu

Paslanmaz çelik devirmeli tip suluğun kapasitesi 150-300 litredir. Suluk, şamandıralı valf (şebeke suyu basıncı) ve opsiyonel donma koruması ile tedarik edilebilir.

 

 • Devirme mekanizması sayesinde kolay ve hızlı temizlik
 • Donmaya karşı özel valf sistemi de mevcuttur
 • Paslanmaz çelik suluk haznesi
 • Özel tasarımı sayesinde, sivri köşe ve kenarlar yoktur
 • İstenilen uzunlukta imal edilir

 

 

 

 

Watermaster Donmaz Hayvan Suluğu

Watermaster şamandıralı valfe sahip termal suluktur. Bu suluklar mükemmel yalıtım için üretan köpük dolgulu ultraviyoleye dayanıklı polietilen malzemeden yapılır. Şamandıralı valfin kapasitesi 3.5 bar basınçta saatte 4,500 litredir. Su kaynağı bir ineğin içebileceğinden daha hızlı olmalıdır. Hızlı ayırma valfinden dolayı su hareketsiz duramaz ve bundan dolayı suyun donması önlenir. Kauçukları aşındırmadan, şamandıralı valf patentli sızdırmazlık sistemi ile bir odacığa oturur. Watermaster sulukların çeşitli kapasiteleri mevcut olup tüm modeller 240V’luk ısıtma sistemi ile de tedarik edilebilir.

 

 

Bireysel Hayvan Suluğu

 • Sürekli su temini
 • Sürekli olarak ayarlanabilen su hacmi
 • Büyük hazne
 • Hızlı, sızdırmaz valf teknolojisi
 • Tamamen emaye döküm malzeme
 • Opsiyonel donmaya karşı ısıtma teknolojisi

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Hayvan Kaşıma Fırçası

Hayvan Kaşıma Fırçası

Otomatik hayvan kaşıma fırçası, ineklerinizin sağlığını ve konforlarını artırır. Bu sayede süt veriminiz ve karlılığınız artar. Sürü boyutundan...


Hayvan Yatağı

Hayvan Yatağı

İnek konforu ve refahı her geçen gün daha dikkat edilmesi gereken konular haline gelmiştir. Bir ineğin günde...


Yatak Durak Demir Seti

Yatak Durak Demir Seti

Doğru tasarlanmış yatak durak demir seti, stres ve yaralanmaya sebep vermeden ineklerinizin kolaylıkla yatabilmelerini ve ayağa kalkabilmelerini...


Yemlik Kilidi

Yemlik Kilidi

İneklerinizin beslenme süreci, inekleriniz ve çiftlik personeliniz için sakin ve konforlu olmalıdır. Yemlere temiz ve sorunsuz bir...


Ahır İklimlendirme

Ahır İklimlendirme

Ahır içinde iyi bir iklim, yüksek inek konforu için temel bir gerekliliktir. Ve işe yarıyor. Yaz ve...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >