Open navigation

Koyun Keçi Süt Sağım Sistemi

Koyun ve keçileriniz için verimliliği ve sağlamlığı kanıtlanmış yüksek performans için çözümünüz GEA AutoRotor Capri Rotary koyun keçi süt sağım sistemi.

AutoRotor Capri  küçükbaş süt sağım sistemi, hem hayvanlarınız hem de sağımcı için optimum konforu birleştirerek sağım performansınızı ve karlılığınızı artırır. Rotary dışındaki hiçbir sağımhane çözümü, ekonomik çıkarlarınızı bu denli gözetirken hayvanlarınıza da huzurlu stressiz ortam sunmaz.

 

Bir bakışta avantajlar

  • Verimli sağım
  • İş gücünden tasarruf
  • Stressiz işleyiş ve hayvan dostu rahat bir sağım ortamı
  • Hayvanlarınıza kolay erişmenizi sağlayan ergonomik tasarım
  • 24 ila 72 sağım durağı arasında değişebilen boyutlar

 

Sağımhaneye konforlu giriş ve yüksek verim

Sağım için AutoRotor Capri’ye  girmek, hayvanlarınız için nazik ve rahat bir süreçtir: Giriş tüneli ve konik demir aksam, keçileri ve koyunları sağım duraklarına teker teker yönlendirir. İsterseniz hayvan tanımlama sistemini ve sürü yönetim sistemini de entegre edebilirsiniz.

  • Keçiler sağım durağına girdikten sonra, durak otomatik olarak kapanır ve sağım süreci başlar
  • Kılavuz korkuluklar, bir seferde sadece bir keçinin rotary sağımhaneye girebilmesini sağlar
  • Bu, hayvanların birbirlerini geçip kaybolamayacakları ve böylece stres seviyelerini düşürdüğü anlamına gelir
  • Platform, keçilerinize ayakta durmak için güvenli bir yer sağlayan kaymayan bir malzemeden yapılır
  • Hayvan trafiğinin kontrolü çok kolaydır

 

Yüksek süt üretimi: Verimi artırırsınız ve büyük sürüleri bile hızlı ve etkili bir şekilde sağabilirsiniz.

 

Elektronik süt kontrol panelleri ve sürü yönetim sistemi

Çiftliğinizde karlılığınızı artırmak için, AutoRotor Capri koyun keçi süt sağım sistemi’ne doğrudan entegre edilebilen Dematron gibi elektronik sağım kontrol cihazlarını öneriyoruz. Dematron kontrol panelleriyle donatılmış bir sağımhane, sağım sürecinde size optimum kontrol sağlar ve reaksiyon sürenizi hızlandırır. Çok az sayıda sağımcı ile büyük sürülerinizi hızlı bir şekilde sağabilirsiniz.

Kullanıcı dostu sürü yönetim yazılımıyla birlikte; bir bakışta eksiksiz ve güvenilir, sürünüzdeki hayvanlara ilişkin verilere ulaşabilir, geleceğinize ışık tutabilirsiniz. Süt veriminden sağlık durumuna kadar, keçi ve koyunlarınızın her biri için son dakikaya kadar veriler toplanır. Yıl boyu toplanan verileri özel talepleriniz doğrultusunda hazırlanan raporlar doğrultusunda da çiftlik performansınızı analiz edebilirsiniz. Sürü yönetim sistemi ile birlikte, geleceğinizi ve karlılığınızı etkileyecek kararlarınızın temelini oluşturan güvenilir verilere sahip olacaksınız.

Sürü yönetim sistemi hakkında daha fazla bilgi için


 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Otomatik Oğlak / Kuzu Mama Makinesi – DairyFeed J E

Otomatik Oğlak / Kuzu Mama Makinesi – DairyFeed J E

Mamanın mükemmel bir şekilde hazırlanması kuzu ve oğlak sağlığını geliştirir Doğru beslenme, genç kuzuların ve oğlakların sağlıklı olmasına...


Süt Soğutma Tankı

Süt Soğutma Tankı

JAPY Süt Soğutma Tankı, yenilikçi enerji yönetimi ile her noktada size yüksek geri dönüş ve katma değer...


Hayvan Suluğu

Hayvan Suluğu

Özellikle inekler için temiz, taze içme suyu çok önemlidir. Yüksek su tüketimi için içme suyunun her zaman temiz...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >