Open navigation

Meme Hijyeni ve Bakımı

Sağım sonrası ve sağım öncesi meme bakım ürünleri ile mastitis ile mücadele edebilirsiniz. İneklerinizin sağlıklı memelere sahip olmasını sağlayarak, somatik hücre sayısını düşürür; veteriner maliyetlerini en aza indirger ve sütteki kayıp gün sayısını azaltırsınız. Böylelikle verimliliğinizde büyük artışlar sağlarsınız.

Mastitis önüne geçmenin en iyi yolu, bakterilerin memeyi enfekte etme imkanını en aza indirgeyen sağlıklı memelerle başlar, böylece yıl  boyunca mastitis problemlerini azaltabilirsiniz.

 

MET Farm’ın sunduğu sağım sonrası ve sağım öncesi meme hijyeni ve bakım ürünleri, ineklerinizin memelerinin sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlar.

 

Sağım öncesi meme temizliği – DermaPre F

Sağımdan önce meme temizliği ve bakımı için kullanılan köpüklü daldırma ürünü. DermaPré sağım sonrası daldırma ürünü, laktik asit bazlıdır ve hızlı etki gösterir.

Cilt dostu pH değeri sayesinde, optimum meme temizliği ve son derece etkili bir köpük sağlar. İnce gözenekli köpük formülü sayesinde tüketim miktarı son derece azdır.

DermaPré ile temizlenmiş memeler, hijyenik süt sağımı için hazırlanmış olurlar.

 

 

Sağım sonrası meme hijyeni – Daldırma ve Sprey Ürünler

LuxDip 50 B – Bariyerli sağım sonrası daldırma ürünü

Sağımdan hemen sonra riskli bir dönem başlar: sağım esnasında açılan memelerdeki meme kanalı ancak 30 ila 60 dakika sonra kapanır. Sağımdan sonra fiziksel bariyerin ortadan kalkması ile birlikte, meme bezleri enfeksiyon riskiyle karşı karşıyadırlar.

LuxDip 50 B, %100 koruma ve mükemmel bakım özelliklerine sahip sağım sonrası bariyerli daldırma meme hijyen ürünüdür.

LuxDip 50 B, memeleri dezenfekte eder ve aynı zamanda tahriş olan meme cildinin yeniden oluşmasına yardımcı olur. Memeleri yumuşak ve esnek tutar.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Gübre Sıyırıcı Robotu

Gübre Sıyırıcı Robotu

Mükemmel ahır temizliği için güçlü - çevik - güvenilir - akıllı çözüm MET Farm'ın sunduğu ahır temizleme robotu,...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde MET Farm...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >