Open navigation

Otomatik Gübre Sıyırıcı

Başarılı süt üretimi ahır temizliği ile başlar

Ahır içi yüksek hijyen standartları; enfeksiyon risklerini azaltır, ayak hastalıkları ve mastitin önüne geçer ve hayvan refahını artırır. Otomatik gübre sıyırıcı, ahır içindeki gübre yollarının ekonomik ve güvenli bir şekilde temizlenebilmesini sağlar. Gübre sıyırıcıları, istendiği otomatik istendiğinde manuel çalıştırılabilir. Otomatik modda, çalışma aralıkları kullanıcı tarafından belirlenebilir.

Hergün düzenli yapılan ahır temizliği

  • Ahır içi ineklerinizin hareketini kolaylaştırır
  • Ayak hastalıklarını azaltır
  • İneklerinizin genel temizliğini artırır
  • Amonyak emsiyonunu azaltarak, ineklerinizin ve çalışanlarınız için ahır içi hava kalitesi artırılır.

Otomatik gübre sıyırıcı sistemleri – her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ürün yelpazesi

Serbest duraklı ahır sistemlerinde, zeminlerin kuruluğu ve temizliği verimli ve kazançlı süt üretiminin temel koşuludur. MET Farm; sizlere dayanaklı, uzun hizmet ömürlü, çalışma güvenlikli ve kaliteli üretime sahip gübre sıyırıcı sistemleri sunar.

Halatlı, çelik halatlı, zincirli veya hidrolik gübre sıyırıcı – ahır durumunuza ve ihtiyaçlarınıza göre sizin için en doğru çözümü MET Farm ürün ailesi içinde bulabilirsiniz. Ayrıca, konvesiyonel sıyırıcıların yanısıra flush temizleme sistemi le birlikte sağımhane bekleme alanı ve ahır içi koridorlarınızın temizliğini sağlayabilirsiniz.

 

16º’lik devirici sıyırıcı

Düz sıyırıcı

16 derece açılı sıyırıcı bıçağı sayesinde gübre merkeze doğru toplanır, böylece sıyırıcı darbe etkisi stabilize edilir ve sistem parçalarının üzerindeki aşırı yük azaltılır. Düz sıyırıcı, 16 dereceli sıyırıcıdan daha az yer kaplar ve sıyırıcı yolunun en başında alanın sınırlı olduğu tesisler için en iyi seçeneği temsil eder. Yalnızca kılavuz oluklu sıyırıcı yollarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
Sıyırıcı başlangıç noktasına geri dönerken; sıyırıcı bıçakları, gübreyi başlangıç noktasına geri getirmekten kaçınmak için yukarı doğru otomatik dönmektedir. Katlanır uçlar, dinlenme alanının yanında yeterli boşluk bırakmak ve inekleri rahatsız etmemek için sıyırıcı yolun iç kısmına doğru katlanırlar. Gübre; sıyırıcının her iki yanında eşit olarak dağılmasa bile, kılavuz oluklu sıyırıcı yollarında kullanılan çekme kolu sıyırıcının istikrarlı çalışmasını sağlar.

V şeklinde sıyırıcı

İki yönlü V şeklinde sıyırıcı

V şeklinde sıyırıcı heavy-duty şartlar için tasarlanmış ve üretilmiştir, bu özellik sayesinde gübrenin çabuk kuruduğu alanları verimli ve problemsiz bir şekilde sıyırmanızı sağlar. Dar ve değişken genişlikteki sıyırıcı yollarınız için mükemmel bir seçimdir. V şeklinde sıyırıcının çift yönlü seçeneği, gübre çukuru ahırın ortasına yerleştirildiğinde, sıyırıcı yol başına tek bir sıyırıcı bıçağının kullanılmasını mümkün kılar.

Sıyırıcı bıçak yükseklikleri

V şeklinde ve iki yönlü V şeklinde sıyırıcılar

  • 15.2 cm
  • 20.3 cm


   

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Gübre Sıyırıcı Robotu

Gübre Sıyırıcı Robotu

Mükemmel ahır temizliği için güçlü - çevik - güvenilir - akıllı çözüm MET Farm'ın sunduğu ahır temizleme robotu,...


Gübre Seperatörü

Gübre Seperatörü

Kaskatlı Yapıda Tamburlu Gübre Seperatörü Yapısında lif ihtiva eden katı-sıvı karışık hayvan gübresini mekanik olarak katı ve sıvı...


Gübre Pompası

Gübre Pompası

Her türlü ihtiyaçlarınıza karşılık verecek yüksek kalitede gübre pompası ürün ailesini MET Farm sizlere sunar: Elektrikli, hidrolik...


Gübre Karıştırıcı

Gübre Karıştırıcı

Her tipte gübre çukurunda yüksek performanslı gübre karıştırıcı ürünlerini MET Farm sizlere sunar. Gübrenin, taşınabilmesi veya seperatörde...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >