Open navigation

Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Ekonomik ve hassas kızgınlık takibi

Sürünün yüksek doğurganlığı süt üretim verimliliğinin anahtar faktörlerinden birisidir. Dairy Plan C21 ve yeni Rescounter III ile kızgınlık takibi ve tespiti daha da iyileştirmiştir. Rescounter III, yıpranmayan hareket sensörü ile donatılmış olup, her iki saatte bir hayvan aktivasyonlarını kayıt eder. Böylece tohumlama için en iyi zaman tespit edilir ve size bilgi verilir.

 

Ayak veya boyun tasması olarak iki farklı seçim ile kızgınlık takibi

Rescounter III, ayak veya boyuna monte edilebilir. İneğinizin ayağına veya boynuna kolayca bağlanabilir ve hayvanın konforu için tasarlanmıştır.

 

Bir bakışta faydalarınız:

  • Doğru zamanda tohumlama yapılacağından, tohum tutma başarınız artar. Böylelikle tohumlama maliyetleriniz azalır.
  • İki doğum arası geçen süre azalır.
  • Yıllık ortalama süt veriminiz artar

Geçmiş ve güncel aktivite, süt verimi ve iletkenlik eğrilerinin analizi – Tek bir bakışta tüm veriler hizmetinizde!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

MET FARM'den sürü yönetim ve hayvan sağlığı çözümleri ile kendinize daha fazla zaman tanıyın ve görevleri otomatikleştirin....


DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

Yeni üreme yönetimi araçları ile sürü yönetim sistemi ve yazılımı DairyPlan C21 yazılımı ile birlikte sürünüzü daha verimli...


CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

Mobil sürü yönetimi'nin akıllı yolu Sürü yönetimi ve takibi, her hayvanın durumunun net bilgisi ve bu durumların etkin...


MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde MET Farm...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >