Open navigation

Rotary – Süt Sağım Sistemi

İleri teknoloji ile donatılmış rotary süt sağım sistemi, geleneksel sağım sistemleri ile karşılaştırıldığında birim zamanda daha çok ineğinizin sağılması anlamına gelir. Havai tesisat bulundurmayan açık tasarım, GEA AutoRotor Global süt sağım sisteminin temizlenmesini ve bakımını kolaylaştırır.

Sistem, verimli, düşük bakım maliyetli ve son derece dayanıklıdır. Süt sağım sürecinize AutoRotor yüksek performans çözümü getirecektir.

GEA AutoRotor, size ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri seçme şansı verir. Bu esneklik, doğru opsiyonları seçerek yatırımınızın geri dönüşünü hızlandırır.

 

AutoRotor Global Rotary Süt Sağım Sistemi, sizi yüksek sağım hızına ulaştırır 

Rotary süt sağım sistemi’ndeki sürekli ve kesintisiz sağım döngüsü, diğer sağım sistemlerine göre saat başına daha fazla ineğinizi sağabileceğiniz anlamına gelir. AutoRotor Global ayrıca, sağımcı sayınızı azaltır ve karlılığınızı artırır.

  • Rotary platformu yavaş yavaş ve sessizce kendi ekseninde döner
  • İnekleriniz direkt olarak sağım duraklarına ayrı ayrı ve otomatik olarak gönderilir
  • Sağımdan sonra, inekleriniz dönen platformu terk eder

 

 

Hayvan dostu bir tasarım ile stressiz çalışma ve nazik sağım

Süt sağım işlemi, AutoRotor Global ile inekleriniz için bir kat daha rahattır. İneklerinizi sağımhaneye götürmek bile sakin ve stres içermeyen bir süreçtir. Sağım durakları, ineklerinizin yeterli alana sahip olmaları için ve çevrelerine açık bir görüş sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kaymaz zemin ve yuvarlak hatlı demir aksam sağımhanede ineklerinizin yaralanmasını önler.


Elektronik süt kontrol panelleri ve sürü yönetim sistemi

Çiftliğinizde karlılığınızı artırmak için, AutoRotor Global sağım sistemine doğrudan entegre edilebilen Dematron gibi elektronik sağım kontrol cihazlarını öneriyoruz. Dematron kontrol panelleriyle donatılmış bir sağımhane, sağım sürecinde size optimum kontrol sağlar ve reaksiyon sürenizi hızlandırır. Tek bir dokunuşla çok az sayıda sağımcı ile büyük sürülerinizi hızlı bir şekilde sağabilirsiniz.

Kullanıcı dostu sürü yönetim yazılımıyla birlikte; bir bakışta eksiksiz ve güvenilir, sürünüzdeki hayvanlara ilişkin verilere ulaşabilir, geleceğinize ışık tutabilirsiniz. Yem tüketiminden süt verimine, kızgınlık tespitinden ineklerinizin sağlık durumuna kadar, her bir ineğiniz için son dakikaya kadar veriler toplanır. Yıl boyu toplanan verileri özel talepleriniz doğrultusunda hazırlanan raporlar doğrultusunda da çiftlik performansınızı analiz edebilirsiniz. Sürü yönetim sistemi ile birlikte, geleceğinizi ve karlılığınızı etkileyecek kararlarınızın temelini oluşturan güvenilir verilere sahip olacaksınız.

Sürü yönetim sistemi hakkında daha fazla bilgi için


 AutoRotor Rotary Süt Sağım Sistemi’ni ayrıcalıklı kılan diğer özellikler

  • Eğimli beton platform – çelik karoseriden daha güçlü, daha sessiz ve daha dayanıklıdır
  • Ayarlanabilir platform hızı ve acil stop – sağım operatörü, farklı gruplar için platformun dönüş hızını ayarlayabilir ve acil durumlarda platformu durdurabilir
  • Geniş büyüklük seçenekleri – 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 50, 60, 72 ve 80 duraklı modelleri mevcuttur. Ayrıca 70 ° açılı veya 90 ° paralel durak seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz
  • Sağımhane tasarımı – MET FARM Tasarım Ekibi, yeni sağım merkezinizin verimliliğini maksimuma çıkaracak özelleştirilmiş bir kat planı tasarlamak için sizinle birlikte çalışacaktır

Subway tasarım

Opsiyonel subway tasarımı, ekipman yatırımınızı sağımhanenin ıslak, sert elemanlarından koruyan daha temiz bir çalışma ortamı sağlar. Aynı zamanda subway mimari, sağımhane bakımlarınızı çok daha kolay hale getirir; sağım esnasında ineklerinizi huzursuz etmeden teknik servis sisteminize bakım yapabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Hızlı Çıkış Paralel – Süt Sağım Sistemi

Hızlı Çıkış Paralel – Süt Sağım Sistemi

Global 90i hızlı çıkış paralel süt sağım sistemi; orta ve büyük ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır ve süt...


Süt Soğutma Tankı

Süt Soğutma Tankı

JAPY Süt Soğutma Tankı, yenilikçi enerji yönetimi ile her noktada size yüksek geri dönüş ve katma değer...


Otomatik Gübre Sıyırıcı

Otomatik Gübre Sıyırıcı

Başarılı süt üretimi ahır temizliği ile başlar Ahır içi yüksek hijyen standartları; enfeksiyon risklerini azaltır, ayak hastalıkları ve...


MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Sabit Tip Yem Karma

Sabit Tip Yem Karma

Orta ve büyük ölçekli çiftliklere ekonomik yem karıştırma çözümü, yemleme sisteminin kalbi sabit tip yem karma makinesi. Güçlü...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >