Open navigation

Sabit Tip Yem Karma

Orta ve büyük ölçekli çiftliklere ekonomik yem karıştırma çözümü, yemleme sisteminin kalbi sabit tip yem karma makinesi.

Güçlü ve sağlam yapıdaki sabit tip yem karma mikserleri, otomatik ya da konvensiyonel yemleme sistemlerinin kalbinde yer alır. Her çeşit kaba yem, konsantre yem ve minarelleri özenle karıştırarak, mükemmel  homojen TMR oranında yeminizi hayvanlarınıza dağıtılmaya hazır hale getirir ve yüksek süt üretimini garanti altına alır.

 

Yem bileşenlerinin tamamen doğal kalır

MET Farm sabit yem karma makinesinin özelliklerinden yuvarlak ya da kare olduğuna bakmaksızın her türlü balyayı işleyebilmesidir. Bunu yaparken de saman, yonca, ot gibi yem bileşenlerine özen gösteririr. Bu işlemi mümkün kılan, besin yapısını bozmadan yem bileşenlerini yavaşça optimum uzunlukta kesebilen güçlü ve keskin bıçaklarla donatılmış helezonlardır.

 

Yüksek verim ve uzun çalışma periyodları için tasarlanmıştır

MET Farm sabit yem mikserleri yüksek kalite çelikten imal edilmiştir. Yağdanlık içinde geniş ebatlı makaralı rulmanlar ve kontrol panosunda koruma altına alınan elektronik ve hidrolik ekipmanlar sabit yem karma mikserini özel bakıma ihtiyaç duymadan sürekli çalışan bir sistem haline getirir.

 

Opsiyonel Elevatör (Helezon)

Serbest konumlandırılabilen elevatör sabit yem makinesine entegre edilebilir. Elevatörün modüler yapısı sayesinde farklı uzunluklarda çözüm tasarlanabilir. Taşıyıcılarla donatılmış güçlü dişli bantlar, helezonun güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar ve her türlü malzemede problemsiz çalışır. Paslanmaz çelik çift katmanlı taban yapısı sayesinde taşınma esnasında yem israfı en az seviyededir.

 

İyi mühendisliğin faydaları

  • İhtiyacınıza göre farklı hacimlerde üretim (8 ila 45 m3 arası)
  • Hassas ve nazik karıştırma sayesinde üst seviyede etkinlik
  • Esnek helezon modülü kullanarak kesintisiz yemin taşınması
  • MET Farm sistem uzmanlarından yüksek kaliteli uzun ömürlü bir ekipman

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Sgariboldi Yem Karma ve Dağıtma Römorkları

Sgariboldi Yem Karma ve Dağıtma Römorkları

SGARIBOLDI Yem Karma Makinaları Sgariboldi 1969 yılından beri kendini sürekli yenileyerek yem karma makineleri üretmektedir. 1987 Yılında Avrupa'da...


MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde MET Farm...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >