Open navigation

DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

Yeni üreme yönetimi araçları ile sürü yönetim sistemi ve yazılımı

DairyPlan C21 yazılımı ile birlikte sürünüzü daha verimli yönetebilirsiniz. Geleceğinizi şekillendirecek önemli verilerin hepsini DairyPlan ile kontrol edebilirsiniz.

Başarılı ve profesyonel bir şekilde süt üretmek için, tüm belirleyici faktörlerin farkında olmalısınız ve kontrol altında tutmalısınız. Süt üretimini, gebelik oranlarını, beslenmeyi ve inek sağlığını planlarken, uygularken ve izlerken, güvenilir kaynaklardan ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir. Daha sonra, bu verileri analiz edebilir ve bunları sisteminize en iyi şekilde entegre edebilirsiniz. Böylece, doğru zamanda doğru kararları alabilirsiniz.

Zamandan tasarruf sağlayarak katma değer üretebilirsiniz: Sürü yönetim yazılımı ve sistemi’nde yer alan pek çok görevi güvenilir bir şekilde otomatikleştirebilirsiniz

DairyPlan C21 sürü yönetim yazılımı ve sistemi; modüler tasarımı sayesinde her ölçekteki çiftlikte, çiftliğe ve özel taleplerinize göre ayrı ayrı ayarlanabilen esnek bir çözümdür.

Bir bakışta avantajları:

 • Tüm hayvan ve üretim verilerini sunan merkezi sürü yönetimi
 • Sağım, buzağılama, beslenme ve hayvan sağlığı için yönetim fonksiyonları
 • Grafikler veya tablolar şeklinde geniş kapsamlı ve bireysel değerlendirmeler ve analizler
 • G21 ve S21 olarak keçi veya koyunlar için de kullanılabilir

 

Etkili sürü yönetimi için, sistem çözümünde en önemli bileşenler; kapsamlı süt yönetimi sistemi, bireysel hayvanların güvenilir tanımlanması, otomatik besleme, AutoSelect ve FeedSelect tarafından hayvanların ayrılması-sınıflandırılması ve otomatik kızgınlık tespitidir.

Sistemin temel bileşeni DairyPlan C21 sürü yönetim yazılımıdır: her ölçekteki sürü için kullanıcı dostu ve anlaşılması kolay bir program. Tek bir bakışla, her bir ineğin verimi ve davranışının tam bir resmini elde edersiniz. Yazılım, sürünüzdeki süt verimi, buzağılama, sağlık ve yem tüketimiyle ilgili ayrıntılar sağlar.

Tek tek hayvanlar, gruplar ve sürü için net değerlendirmeler, erken eylemin temelini oluşturur. Bu nedenle hayvanlarınızın sağlığı sürekli bir önceliğe sahiptir. DairyPlan C21, üst düzey performans ile kötü performans arasında sayısız izleme ve alarm fonksiyonları aracılığıyla bireysel hayvan bakımı ile birlikte en uygun verimin yolunu size gösterir.

 

Eksiksiz bir hayvan sağlık yönetimi için DPVet

Verimli bir süt çiftliği, sağlıklı hayvanlara ihtiyaç duyar. Hastalıkların erken teşhisi, bu nedenle, ciddiye alınması gereken günlük işlerinizin bir parçasıdır. Hayvan verilerindeki sapma analizleri veya uygulanan tedavilerin başarısını DPVet ile yönetebilirsiniz. DPVet ile birlikte DairyPlan C21 medikal envanter stoklarınızı ISO 9002′ standartına uygun olarak tutar.

Hayvan sağlık yönetiminin ve hastalıkların tedavilerinin bu şekilde kapsamlı otomasyonu, mümkün olan en az eforla ineklerinizden maksimum verim almanızda size destek olur.

 

 1. Veteriner işleminin seçimi
 2. Hayvan Kimliği alanı – tek veya toplu giriş yapılabilir
 3. Planlanan veya gerçekleştirilen veteriner eylemlerini gösterir
 4. Tarih – Takip eden ilgili işlemleri hesaplamak için
 5. Pozitif ya da negatif sonuç
 6. Durum ve grup numarası “Diğer değişiklikler” alanında yeniden belirlenebilir

 

 

DMS 21 buzağılama yönetimi

DairyPlan C21’in bir özelliği de “akıllı” tohumlama çizelgesi: geleneksel tohumlama çizelgesinin başarılı bir şekilde dönüştürülmesi – duvardan ekrana taşınması.

Grafiğin mükemmel basitliği ve netliği buzağılama yönetiminizi optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz cevapları hızla bulmanıza yardımcı olur:

 • Hangi ineğimi ne zaman kuruya çekmeliyim
 • Hangi ineğimin gebelik testini ne zaman yapmalıyım
 • Hangi ineğim hangi durumda
 • ve diğer bir çok soru

 

Bir bakışta tohumlama çizelgesinin avantajları:

Grafiksel özellikler tüm hayvan verilerini bir ekranda görmenizi sağlar

 • Her bir ineğinizin laktasyon durumuna hızlı bakış (çizelgede konum)
 • Kızgınlık gösteren inekleriniz için yanıp sönen semboller
 • Noktalarla gösterilen tohumlama sayısı
 • Sembol renkleri her bir ineğinizin durumunu gösterir (boş, gebe, …)

 

 

DPSingle ile bilgisayar tabanlı otomatik sürü yönetimi

Tanımlama sistemi, her bir ineğin verilerinin otomatik kaydı ve verilerin işlenmesi için gereklidir. Verilerin otomatik analizi sonucu, düşük süt verimi ve yüksek iletkenlik özelliklerine sahip olan inekleriniz, örneğin şüpheli mastitis olarak otomatik olarak görüntülenir.

 1. Hayvanın temel verileri
 2. Mevcut laktasyon hakkında bilgi
 3. Ölçüm sonuçlarının grafik gösterimi (bu durumda: çok az süt ve iletkenlik çok yüksek)
 4. Mevcut tüm hayvan verileri
 5. “DPTableGraph” – verilerin grafiksel gösterimi
 6. “DPVet” i çağırın – hayvanlara ait veterinerlik verilerini girmek veya analizi için
 7. Ana menüyü çağırın

 

DPSingle ile örneğin, süt veriminin düşük, sütteki iletkenliğin yüksek olan ve mastitis olduğundan şüphelenilen hayvanları otomatik olarak saptanır. Size hayvanlarınızla ilgili temel veriler sunar. Mevcut laktasyon ile ilgili önemli bilgiler, sürekli olarak bir bakışta ve hatta grafik biçimde sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

MET FARM'den sürü yönetim ve hayvan sağlığı çözümleri ile kendinize daha fazla zaman tanıyın ve görevleri otomatikleştirin....


Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Ekonomik ve hassas kızgınlık takibi Sürünün yüksek doğurganlığı süt üretim verimliliğinin anahtar faktörlerinden birisidir. Dairy Plan C21 ve...


CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

Mobil sürü yönetimi'nin akıllı yolu Sürü yönetimi ve takibi, her hayvanın durumunun net bilgisi ve bu durumların etkin...


MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


MIone – Süt Sağım Robotu

MIone – Süt Sağım Robotu

Çiftliğiniz büyüdükçe, MIone da büyür MIone Multibox robot sağım'ının benzersiz tasarımı, 1’den 5’e kadar box’a  tek bir merkezi...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >