Open navigation

Yem İtme Robotu – FROne

Yem itme robotu: Daha az iş gücü, yüksek verimlilik

Yem itme robotu’nun bir bakışta faydaları

  • %7’ye kadar süt veriminde artış
  • Hayvan sağlığında artış
  • Sağım robotunu daha sık kullanılması
  • 1-4 yıl arası yatırım geri dönüş süresi
  • (5 saat şarj süresi toplamı) günde 19 saate kadar çalışabilir
  • 2.000 sağmal büyüklüğünde sürülere kadar uygun
  • Sınırsız rota imkanı

Bir daha yem iterek vaktinizi boşa harcamayın

Akıllı teknoloji, özellikle işinizi kolaylaştırdığında ve değerli zamanınızda tasarruf sağladığında, cazip hale gelir.

MET FARM tarafından sunulan tam otomatik yem itme robotu, FRone, arzu ettiğiniz zamanda ve dilediğiniz rotaya göre yem yolundaki yeminizi ineklerinize doğru iter. Bu işleyiş, ineklerinizin 24 saat boyunca taze ve yüksek kaliteli yeme ulaşmasını ve tüketmesini sağlar. Böylelikle ineklerinizin rumen sağlığı ve genel konforu artar ve sonuç olarak maliyetlerinizi düşer, süt verimi artar.

FRone, her boyuttaki çiftliğe değerli katkılarda bulunur.

 

 

Hassas işleyiş, optimum yem tüketimini sağlar

FRone, denemiş ve test edilmiş teknolojiyi maksimum hassasiyet ve dayanıklılık ile birleştirir. Düzenli olarak yemin itilmesi, ineklerinizin beslenmeden en iyi sonucu almasını sağlar ve maliyetlerinizi düşürür.

 

 

Basit programlama

Kullanışlı uzaktan kumanda, 24 saatlik rota döngülerini, sizin ve inekleriniz için uygun başlangıç saatlerini programlamanızı sağlar. İhtiyaç duyduğunuz kadar limitsiz farklı rota yapılandırabilirsiniz. Birden fazla ahırı bulunan çiftliklerde olduğu gibi, birden fazla yem yolunda da kullanılabilir.

 

 

 

 

Kısa şarj süresi

FRone, kendi kendini şarj edebilir: her bir rota tamamlandığında, sonraki programlanan rota üzerindeki yem itme işlemi başlayıncaya kadar şarj olmak için ahırdaki şarj istasyonuna geri döner. Günde 19 saate kadar çalışabilir, tam şarj için 5 saate ihtiyaç duyar.

 

 

 

 

Operasyon maliyetleriniz düşer, süt veriminiz artar

FRone, çiftlikteki işçiliği azaltarak ve gereksiz yem israfını önleyerek operasyon maliyetlerinizi düşürür.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Gübre Sıyırıcı Robotu

Gübre Sıyırıcı Robotu

Mükemmel ahır temizliği için güçlü - çevik - güvenilir - akıllı çözüm MET Farm'ın sunduğu ahır temizleme robotu,...


Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde MET Farm...


Otomatik Gübre Sıyırıcı

Otomatik Gübre Sıyırıcı

Başarılı süt üretimi ahır temizliği ile başlar Ahır içi yüksek hijyen standartları; enfeksiyon risklerini azaltır, ayak hastalıkları ve...


Rotary – Süt Sağım Sistemi

Rotary – Süt Sağım Sistemi

İleri teknoloji ile donatılmış rotary süt sağım sistemi, geleneksel sağım sistemleri ile karşılaştırıldığında birim zamanda daha çok...


Sabit Tip Yem Karma

Sabit Tip Yem Karma

Orta ve büyük ölçekli çiftliklere ekonomik yem karıştırma çözümü, yemleme sisteminin kalbi sabit tip yem karma makinesi. Güçlü...


Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Seyyar buzağı besleme makinesi: MET Farm'ın sunduğu MilkBuggy, buzağı barınağınızın nerede olduğundan ve besleme için süt veya...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >