Open navigation

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme sistemidir.

Bir bakışta yemleme robotu faydaları

 • Tam otomatik sistem iş yükünü azaltır
 • Yemlemeciden kaynaklanabilcek tüm problemlerin önüne geçilir
 • Her bir rasyon içeriğinin hassas tartımı ve dağıtımı yem maliyetlerinde tasarruf sağlar
 • Her bir grup için özel hassas rasyon oluşturma imkanı
 • Sağlıklı ve konforlu inekler sayesinde maksimum süt verimi
 • Basit ve etkili yem yönetimi imkanı
 • İhtiyaç duyacağınız tüm bilgiler bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda
 • Optimal yem kullanımını garanti altına alarak en kaliteli süt üretilir

 

 

Tartım, karıştırma ve dağıtma: Tüm bu görevler Mix&Carry yemleme robotu tarafından yerine eksiksiz getirilir. Otomatik yemleme sistemi, emek yoğun bir çalışmadan tasarruf sağlar ve yemleme sırasında tüm kontrol sizdedir.. Sonuç olarak yüksek süt verimine ve yemleme maliyetlerinde tasarruf sağlar.
Otomatik yemleme: bilgisayar kontrollü, hassas ve her bir hayvan grubu için özel

 • Yem karıştırıcısı, otomatik dağıtıcıdan bağımsız yem rasyonunu homojen bir şekilde karıştırır
 • Taleplerinize göre yemleme grupları oluşturulur
 • Toplam 15 farklı yem grubu ve her bir grup için 30 farklı yem hammaddesi istenilen miktarlarda tanımlamak mümkündür

 

Otomasyonsuz grup bazında etkili yemleme yapabilmek pratikte çok zahmetli ve yorucudur. Çünkü sürünüzdeki her bir hayvan grubu için rasyon, birbirinden farklı miktarlarda farklı hammaddelerden oluşacaktır. İçeriği tamamıyla farklı olan yem karışımını ve dağıtımını klasik yem karma ve dağıtma römorkları ile yapmak neredeyse imkansızdır. MET Farm’ın sunduğu Mix&Carry yemleme robotu, sizin için bu adımları yerine getirir ve iş yükünde belirgin bir azalma sağlar.

 

Bilgisayar kontrollü yem karıştırma ve düzenli aralıklarla sık yemleme

Mix&Carry yemleme robotu, bilgisayar sisteminden kolaylıkla programlanabilir. Sürünüzdeki farklı gruplardaki hayvanlarınızın yem miktarlarına, yem hammadde karışma oranına ve yemleme zamanına siz karar veriyorsunuz.

Programlama sonrasında, yemleme vagonu rasyonunu oluşturan hammaddeleri kendi alır, karşıtırır ve doğru zamanda doğru grubun yem yoluna dağıtır.

Zamandan tasarrufun yanı sıra, sistemin daha bir çok avantajları vardır: Yemleme her zaman aynı vakitte doğru porsiyonlarla gerçekleşir ve böylece hayvanların sağlıklı beslendiğinden emin olursunuz. Optimize edilmiş miktarlarla hassas yemleme aynı zamanda yemleme maliyetlerini de azaltır.

 

Yemleme robotu, sizin için istatiksel kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor ve size önemli veriler sunuyor

Tüketilen toplam yem miktarını ve rasyon içerikleri bilgisayar kontrollü otomatik yemleme sistemi sayesinde kayıt altına alınır. Geçmişte kaydedilen yemleme verilerine göre, yemleme işleminizi optimize edebilir ve kullanılan yem hammaddelerini gözlemleyebilirsiniz.

Mix&Carry sizin için sadece yemleme işlemini yerine getirmez, aynı zamanda yemleme iş akışınızın analizinde ve iyileştirilmesi yönünde destek olur – bu nedenle çiftliğinizin hayvan sağlığı, karlılığınızda daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

 

Yemleme için bütüncül çözüm: modüler ve yerden tasarruf sağlayan yemleme robotu

Mix&Carry modüler bir mimariyle holistik bir yemleme çözümü sunar. Aşağıdaki modüllerden oluşur;

 • Bunkerler; Kaba yem stoklama
 • Dağıtıcı
 • Sabit yem karma (opsiyonel)
 • Otomasyon kontrol sistemi

 

Modülleri birleştirerek, taleplerinizi karşılayacak yemleme sistemini tasarlayabilirsiniz. Otomasyon kontrol sistemi, modüllerin her zaman sizin kontrolünüzde olmasını sağlar ve yemleme robotunun temel unsurudur. Ayrıca dağıtıcı vagonunun akıllı tasarımı sayesinde yerden tasarruf edersiniz: vagon sadece 2 metrelik yem yolunda çalışabilir ve her iki tarafa da yem dağıtabilir.

 

Bunkerler

Boşaldıkça, kaba yem bunkerlerini doldurmak için minimum iş yüküne ihtiyaç vardır

Tasarruflu Sabit Karma

Sabit karıştırıcı ve dağıtıcı birlikte yüksek kalitede yem rasyonu oluşturmak için kullanılır

Hassas Dağıtıcı

Ahırda bu yeni yardımcınız optimum yem dağıtımını sağlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Yem İtme Robotu – FROne

Yem İtme Robotu – FROne

Yem itme robotu: Daha az iş gücü, yüksek verimlilik Yem itme robotu'nun bir bakışta faydaları %7'ye kadar süt...


Gübre Sıyırıcı Robotu

Gübre Sıyırıcı Robotu

Mükemmel ahır temizliği için güçlü - çevik - güvenilir - akıllı çözüm MET Farm'ın sunduğu ahır temizleme robotu,...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde MET Farm...


Otomatik Gübre Sıyırıcı

Otomatik Gübre Sıyırıcı

Başarılı süt üretimi ahır temizliği ile başlar Ahır içi yüksek hijyen standartları; enfeksiyon risklerini azaltır, ayak hastalıkları ve...


MIone – Süt Sağım Robotu

MIone – Süt Sağım Robotu

Çiftliğiniz büyüdükçe, MIone da büyür MIone Multibox robot sağım'ının benzersiz tasarımı, 1’den 5’e kadar box’a  tek bir merkezi...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >