Open navigation

Hızlı Çıkış Paralel – Süt Sağım Sistemi

Global 90i hızlı çıkış paralel süt sağım sistemi; orta ve büyük ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır ve süt sağım performansı çok yüksektir. Büyük ölçekli sürülerinizin sağımı söz konusu olduğunda, akıllı tasarım ve yenilikçi çözümlerle birlikte Global 90i süt sağım standartlarını belirler ve sadece avantaj sağlayan siz değil inekleriniz de sistemin konforunu yaşarlar.

Global 90i Hızlı Çıkış Paralel Süt Sağım Sistemi’nin avantajları

  • Hızlı çıkış ve ineklerin hızlı konumlandırılması ile süt üretimde yüksek verimlilik
  • Kabin sayesinde, sağımcıların konforu artar ve hassas ekipmanlar koruma altındadır
  • Esnek ön kollar sayesinde bireysel endeksleme
  • Sağlam ve dayanıklı karoseri
  • Yüksek inek konforu için açık tasarım ve geniş sağım koridorları
  • Sağım durakları, gerektiğinde birbirinden bağımsız olarak bireysel açılabilir

 

Elektronik süt kontrol panelleri ve sürü yönetim sistemi

Çiftliğinizde karlılığınızı artırmak için, Global 90i hızlı çıkış paralel süt sağım sistemi’ne doğrudan entegre edilebilen Dematron gibi elektronik sağım kontrol cihazlarını öneriyoruz. Dematron kontrol panelleriyle donatılmış bir sağımhane, sağım sürecinde size optimum kontrol sağlar ve reaksiyon sürenizi hızlandırır. Tek bir dokunuşla çok az sayıda sağımcı ile büyük sürülerinizi hızlı bir şekilde sağabilirsiniz.

Kullanıcı dostu sürü yönetim yazılımıyla birlikte; bir bakışta eksiksiz ve güvenilir, sürünüzdeki hayvanlara ilişkin verilere ulaşabilir, geleceğinize ışık tutabilirsiniz. Yem tüketiminden süt verimine, kızgınlık tespitinden ineklerinizin sağlık durumuna kadar, her bir ineğiniz için son dakikaya kadar veriler toplanır. Yıl boyu toplanan verileri özel talepleriniz doğrultusunda hazırlanan raporlar doğrultusunda da çiftlik performansınızı analiz edebilirsiniz. Sürü yönetim sistemi ile birlikte, geleceğinizi ve karlılığınızı etkileyecek kararlarınızın temelini oluşturan güvenilir verilere sahip olacaksınız.

Sürü yönetim sistemi hakkında daha fazla bilgi için

 

Akıllı ve konforlu tasarım

Global 90i koridorları özellikle geniştir ve ineklerinizin sağımhaneye hızlı ve stressiz girmelerine olanak sağlar. İnek dostu kapılar, ineklerinizin rahatça sağım duraklarına yerleşmesini sağlar. Yan yana sağım durağı düzeni daha az yer kaplar, bu nedenle büyük sürülerinizi bile küçük alanlarda sağabilirsiniz. Sağım çukurundan, ineklerinizin sağımhaneye giriş ve çıkışlarını kontrol edebilirsiniz.

Bireysel indeksleme – Birinci sınıf konfor

İnekleriniz bireysel indeksleme sisteminin yardımıyla sağım için en kısa sürede en iyi sağım pozisyonunu alır. Bireysel çıkış kapısının kendi ağırlığı, ineklerinizin güvenli ve rahat bir şekilde sağım operatörüne doğru geriye gelmesini sağlar. Böylece, inekleriniz doğru pozisyonu alır ve operatör tarafından sağım için ulaşılabilir duruma gelirler.

 

İnekleriniz için bireysel çıkış kapısı

MET FARM’in sunduğu Global 90i’deki hızlı çıkışa ek olarak, her bir inek sağım durağından gerektiğinde bireysel çıkış yapabilir. Her bir sağım durağının ön konsolu bireysel olarak açılabilir, böylelikle hangi durakta olduğundan bağımsız ineğiniz sağımhaneden en kısa sürede çıkış yapabilir.

 

Birinci sınıf esneklik

2×8’den 2×50’ye kadar olan durak aralığını Global 90i destekler, tek sıralı olarak da tasarlanabilir.

Her büyüklükteki sürünüz için uygundur. Sürünüz büyüdükçe, bireysel sağım duraklarını ekleyerek sağım sisteminizi genişletebilirsiniz. İster orta isterse büyük ölçekli sürülerde; Global 90i, kapasitesini sürekli artırır.

Sizin ve inekleriniz için yüksek güvenliğe ve sağlamlığa sahip Global 90i sağım sistemi; uzun ömürlü olma, karlılığınızı artırma ve yüksek inek sağlığı sağlama özellikleriyle rakiplerinden ayrılır.

 

Global 90i Subway modeli – İki katlı sağımhane

Subway modelinde, teknik servis ihtiyacı duyan sağım sistemi bileşenleri, sağım çukurunun altına konumlandırılır. Sağımhanenin Subway mimarisi, sağım ekipmanlarının temiz ve kuru ortamda olmasını sağlayarak ekipmanlarının kullanım ömürlerini artırır. Ayrıyeten, sağım sürecinden bağımsız, kolay erişilebilir çalışma ortamı sunulduğundan, ineklerinizi streslendirmeden sağım esnasında bakım yapılabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Rotary – Süt Sağım Sistemi

Rotary – Süt Sağım Sistemi

İleri teknoloji ile donatılmış rotary süt sağım sistemi, geleneksel sağım sistemleri ile karşılaştırıldığında birim zamanda daha çok...


Süt Soğutma Tankı

Süt Soğutma Tankı

JAPY Süt Soğutma Tankı, yenilikçi enerji yönetimi ile her noktada size yüksek geri dönüş ve katma değer...


MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Sabit Tip Yem Karma

Sabit Tip Yem Karma

Orta ve büyük ölçekli çiftliklere ekonomik yem karıştırma çözümü, yemleme sisteminin kalbi sabit tip yem karma makinesi. Güçlü...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >