Open navigation

CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

Mobil sürü yönetimi’nin akıllı yolu

Sürü yönetimi ve takibi, her hayvanın durumunun net bilgisi ve bu durumların etkin yönetimini gerektirir. CowView gerçek zamanlı denetim sistemidir. CowView ineğin ahır içinde bulunduğu tam noktayı belirler, bireysel hareketlerini analiz eder ve telefon, tablet veya bilgisayarınıza raporları mesaj olarak iletir. Kolaylaştırılmış bu izleme ve gözlem şekli hayvan sağlığı için önemli bir unsurdur. CowView hayvanların yatma, yeme sürelerinde aşırı değişiklikler yaşanması ve hayvanların günlük alışkanlıklarını terk etmesi durumunda uyarılar gönderir. Bu uyarılar ineğinizin sağlığında bir problemin ilk işaretleridir. Hayvanlarınızın sağlığında önemli bir rol teşkil eder.

 

 

CowView – Pratik sürü yönetimi

Süt üreten çiftlikler giderek büyümekte ve süt verimi artmaktadır. 50, 100, 200, 500 veya hatta 1.000 hayvanda bakım ve organizasyona yönelik yüksek talepler bulunmaktadır. Sürü yönetim konularını CowView ile birlikte kontrolünüz altına alıp, varimliliğinizi ve karlılığınızı artırabilirsiniz.

CowView, her hayvanı gözlemler, oestrus aktivitesi hakkında bilgi verir, hastalıklarla ilgili erken uyarı verir ve tüm veteriner, sürü yönetim uzmanı, çiftlik müdürü gibi ilgili kullanıcılar arasında mükemmel iletişim sağlar.

 

 

Her bir ineğinize 7 gün 24 saat göz kulak olun

CowView, önemli önlemlerin hemen tanımlanması ve uygulanmasını sağlamak için ineklerinizi tek tek ve 24 saat izler ve analiz eder. İneklerinizin sürekli iyi koşullarını garanti altına almak için, siz, personeliniz ve danışmanlarınız hangi ineğinize, ne zaman, ne yapılması gerektiğini kesin olarak bilmelidir:

Sürü yönetim uzmanı, veteriner veya ayak bakım uzmanı – gerekirse CowView ilgili uzmanları bilgilendirir. Ekonomik düşünün, zamandan kar edin ve değerli çalışanların etkin bir şekilde baştan itibaren performans götermelerini sağlayın!

 

 

Gerçek zamanlı izleme

Orta ve büyük ölçekli sürüleri yönetmek için, her bir ineğin durumuyla ilgili kesin bilgi sahibi, dikkatli, yönetim ekipleri gerekir. Herhangi bir çiftçinin 100, 200 veya 2,000 ineği doğru ve zamanında analiz etme şansı var mıdır?

CowView, sizi sürünüzdeki her ineğe eşit seviyede yakınlaştırır: gerçek zamanlı, haftanın her günü ve haftasonu. Bu, inekleriniz hakkında yalnızca mevcut davranış ve sağlık durumu hakkında bilgi almanızı sağlamaz aynı zamanda tedaviye ihtiyacı olan hayvanı çiftlik içinde nerde bulacağınızı da söyler!

 

Kesintisiz hayvan sağlığı veri kaydı

CowView, ahırdaki sensörler ve CowView tasmalar ile her bir ineğin konumunu sürekli olarak kaydeden akıllı bir izleme sistemidir. CowView, her bir ineğe ait bireysel hareketleri, normal davranış kalıplarını ve aynı zamanda inek gruplarının davranışlarını analiz ederek size akıllıca sonuçlar verir: Eğer herhangi bir ineğinizin, yatma, yem yeme veya günlük alışkanlıkları değişirse CowView akıllı telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza doğru uyarıları gönderir. Bu özellik, dikkat gerektiren herhangi bir ineğinize doğru zamanda daha yakından bakmanızı sağlayacaktır.

İneğinizin bulunduğu konumu öğrenmek için, size sadece CowView akıllı ekranlarında basit bir tıklama yeterlidir. Sürünüzde 1.000 ya da 2.000 hayvana sahip olsanız bile, aradığınız ineği kolayca ve hızlı bir şekilde bulacaksınız.

 

Anında ve doğru zamanda tohumlama ve tedavi

Kesintisiz ve doğru izleme, gerekli tedbirleri uygulamayı ve doğru adımları atmayı kolaylaştırır. İneğin davranışları, yürüyüşü ve genel görünümü, bir ineğin topal olduğunu veya bir hastalıkla karşı karşıya olduğunu, deneyimli çiftçilere söyler. Akıllı bir karar: CowView analizlerini kullanarak, ilgili uzmanları zamanında bilgilendirip hastalığın bir an önce geçmesini sağlayabilirsiniz.

CowView, gerçek zamanlı izleme sırasında ineğinizin aktivitesinin arttığını kaydederse, ineğin verisine dayalı olarak doğru zamanda tohumlama işlemini planlayabilirsiniz. E-posta veya SMS yoluyla, optimum zamanı teknisyene doğrudan gönderebilir ve yüksek tohumlama başarı oranı için üreme adımlarını planlayabilirsiniz!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

MET FARM'den sürü yönetim ve hayvan sağlığı çözümleri ile kendinize daha fazla zaman tanıyın ve görevleri otomatikleştirin....


DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

Yeni üreme yönetimi araçları ile sürü yönetim sistemi ve yazılımı DairyPlan C21 yazılımı ile birlikte sürünüzü daha verimli...


MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 60-70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Ekonomik ve hassas kızgınlık takibi Sürünün yüksek doğurganlığı süt üretim verimliliğinin anahtar faktörlerinden birisidir. Dairy Plan C21 ve...


Ürün Kategorilerimiz

MET FARM ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde MET FARM size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. MET FARM'ın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. MET FARM'ın besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. MET FARM, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. MET FARM, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, MET FARM verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. MET FARM, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan MET FARM, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

MET FARM hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >